UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Tragiczny wypadek na stoku narciarskim w Krynicy. Pracownik Słotwiny-Arena nie żyje

Mimo reanimacji, nie udało się uratować życia pracownika krynickiej ...

Z ostaniej chwili - Płonie budynek na Krzyżówce.

Płonie budynek na " Krzyżówce " . Konstrukcja budynku w każdej chwili ...

Grzegorz Biedroń idzie na sądeckiego marszałka?

Rządząca przez kilkanaście lat w małopolskim sejmiku koalicja ...

12 listopada dniem wolnym.

Dzisiaj, 7 listopada, Sejm po raz kolejny zajął się ustawą dotyczącą ...
autocentrum
ubezpieczenie na zycie michal elzbieciak

Zdobądź środki na zbiornik małej retencji

Masz staw, który zarasta lub jest zamulony? Jeszcze tylko do jutra tj. 28 lutego można składać wnioski na zadania związane z wyłączeniem gruntów rolnych z produkcji. Dofinansowanie z budżetu województwa można zdobyć nie tylko na zbiorniki małej retencji, ale też m.in. na budowę dróg dojazdowych do pól.
zbiorniki retencyjne malopolska
To już ostanie dni na postaranie się o środki z budżetu województwa, które pomogą m.in. w zadbaniu o zbiorniki małej retencji. Warto skorzystać, bo w tym roku Województwa Małopolskie zwiększyło pulę środków na ten cel.

W tym roku kwota dotacji wynosi w sumie 11,5 mln zł, czyli o 1,5 mln zł więcej niż w poprzednim roku. Z tej sumy aż 4,4 mln zł zostanie przeznaczone na budowę i renowację zbiorników małej retencji. Widzimy potrzebę takich inwestycji – tylko w ciągu ostatnich lat sfinansowaliśmy kilkanaście takich projektów m.in. w gminach: Trzyciąż, Wieliczka, Brzesko, Gnojnik, Wolbrom, Pałecznica, Kocmyrzów – Luborzyca

– przypomina wicemarszałek Stanisław Sorys, który przekazywał informację o naborach w czasie spotkań z mieszkańcami i samorządowcami w Miechowie, Proszowicach i Tarnowie.

O dotację na zbiorniki małej retencji mogą starać się zarówno osoby prawne (m.in. gminy, firmy), jak i mieszkańcy. Uwaga – dofinansowanie będzie przyznawane tylko na budowę bądź uporządkowanie takich sadzawek, które pomagają w retencji – a więc m.in. nawadniają grunty rolne. Oznacza to, że nie można starać się o wsparcie finansowe na stawy rybne czy stopnie wodne. Maksymalna dotacja z budżetu województwa na ten cel to 80 proc. kosztów zadania, ale nie więcej niż 50 tys. zł. Co ważne, zbiornik małej retencji musi mieć przynajmniej 30 m. kw. powierzchni – ale nie więcej niż 5 tys. m. kw.

Więcej informacji pod linkiem: https://bip.malopolska.pl/umwm/Article/get/id,1209901.html

Warto pamiętać, że starając się o środki na zbiornik, trzeba również dołączyć potrzebne dokumenty – w tym m.in. kopię mapy ewidencji gruntów, wypis z operatu ewidencji gruntów dotyczący danej nieruchomości, a także wszelkie konieczne pozwolenia czy zgłoszenia.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

źródło: malpolska.pl

Relacje Wideo